Press

teaser_image_title

Smart Palm: palma naładuje nam smartfona i zapewni WiFi

Na ulicach Dubaju wkrótce zaroi się od sztucznych drzew. Nie chodzi tu jednak o zastąpienie nimi prawdziwej roślinności, gdyż urządzenia o nazwie Smart Palm mają nieco inne przeznaczenie. A ich rolą jest ładowanie smartfonów, dostarczanie darmowego sygnału WiFi oraz cienia w słoneczne dni.

Odwiedzający park Zabeel w Dubaju mogą być zaskoczeni dziwnymi, futurystycznymi konstrukcjami, które się tam właśnie pojawiły. Mowa tu o sztucznych drzewach o nazwie Smart Palm, które maja pełnić kilka różnych funkcji.

Urządzenia przypominające z wyglądu rozłożyste palmy, wyposażono w ogniwa fotowoltaniczne, produkujące prąd z promieni słonecznych. Wytworzona energia jest następnie wykorzystywana do ładowania urządzeń przenośnych. Każdy użytkownik do jednego z ośmiu dostępnych gniazdek może podłączyć swój laptop, smartfon albo tablet i relaksując się w cieni ogromnych liści, ładować baterię. Co ważne, dzięki większemu napięciu ładowanie odbywa się 2,5 razy szybciej niż w standardowym gniazdku, więc nie trzeba czekać całego dnia.

Może też surfować po interentowej sieci, gdyż Smart Palm dostarcza także darmowy sygnał WiFi, dostępny w odległości do 53 metrów, z którego równocześnie może korzystać aż 50 użytkowników. Wieczorem natomiast konstrukcja pełni rolę latarni oświetlającej przestrzeń parku.

Na razie Smart Palm stoją tylko w parku, jednak już zapewniono, że w niedalekiej przyszłości w Dubaju pojawią się 52 takie sztuczne drzewa.

Źródło: Telegraph.co.uk

Source: TechnoGadżet

Recent Posts

Free Wi-Fi Smart Palms now on beaches

Posted on: Wednesday, 06 May 2015

Six-metre-tall stations also charge phones and make announcements.

Smart Palms have started providing beachgoers free wireless internet access for the first time in Dubai.

Read More

Smart Palms to issue weather warnings at Dubai beaches

Posted on: Wednesday, 06 May 2015

Two interactive screens to demonstrate awareness about the emirate, including weather information, a camera and loudspeakers are the highlights of the Smart Palms that will be sprouting on Dubai beaches. 

Read More

Gulf News: Free Wi-Fi Smart Palms now on beaches

Posted on: Wednesday, 06 May 2015

Six-metre-tall stations also charge phones and make announcements

Read More

United Arab Emirates: Smart palm trees offer free Wi-Fi on Dubai beaches

Posted on: Tuesday, 05 May 2015

In a move to transform Dubai into a 'Smart 'City', palm tree-shaped stations are being installed at the city's beaches.

Read More

Smart Palm: Permite cargar dispositivos y disfrutar de conexión Wi-Fi a la vez que protege del Sol

Posted on: Tuesday, 28 April 2015

Antiguamente solíamos decir  "Quien a buen árbol se arrima buena sombra le cobija".  Buen refrán que en  el caso Smart Palm además de protegernos del Sol, nos provee de energía para recargar nuestros dispositivos móviles.

Read More